Gabriella.pl – Rajstopy & Pończochy

Gabriella - Pończochy & Rajstopy

Gabriella.pl – Rajstopy & Pończochy

Gabriella.pl - Logo

TECHNOLOGIA


Co zrobiliśmy?

Serwis został wykonany na platformie WordPress. WordPress jest idealną platformą do publikacji treści. Koncentruje się na zgodności z internetowymi standardami i estetyce, ale przede wszystkim to proste i doskonałe narzędzie CMS (do zarządzania treścią) - nadające się zarówno do małych jak i dużych projektów typu enterprise.

Przygotowane przez nas rozwiązanie zostało oparte o kontener Bedrock.
Bedrock jest zestawem narzędzi i rozwiązań ulepszających strukturę projektu, poprawiających bezpieczeństwo i umożliwiających łatwe aktualizowanie wtyczek WordPress poprzez ich instalację za pośrednictwem Composer-a (Dependency Manager for PHP).

Motyw graficzny został przygotowany w oparciu o pakiet Sage.
Sage to świetny motyw startowy przygotowany z myślą o ulepszeniu środowiska pracy dla frontend i backend developerów. Usprawniona struktura katalogów, wykorzystanie pełnego OOP jak i pragmatyczne podejście do budowy workflow to tylko kilka z cennych rozwiązań jakie ze sobą niesie ten framework. Sage to przede wszystkim szablony SASS, Bower (package manager for web), Gulp (task manager do kompilacji skryptów i budowania kodu działający w oparciu o automatyzację i konwencję code over configuration).

Aby usprawnić i zautomatyzować proces wdrożeń i aktualizacji wykorzystaliśmy w procesie budowy serwisu narzędzie o nazwie Capistrano. Capistrano to napisany w Ruby manager zadań odpowiedzialny za automatyzację naszych działań. Wyposażyliśmy nasze rozwiązanie w kilkadziesiąt zadań pozwalających nam za pomocą kilku komend z konsoli zainstalować nową wersję serwisu, wykonać kopie baz danych, dokonać aktualizacji wtyczek, wykonać kopię plików, wykonać commit do repozytorium GIT z tagiem ostatniej produkcyjnej wersji, a także automatycznie powiadomić zespół za pomocą integracji ze Slack-iem o pozytywnym lub negatywnym efekcie naszych prac.

Tworząc projekty Webowe – zawsze stawiamy na automatyzację. Pozwala nam to dostarczać projekty i dokonywać ich aktualizacji znacznie częściej i szybciej niż robi to konkurencja.

Szymon Kapturkiewicz CEO InterSynergy

Informacje o Gabriella

Gabriella powstała w 1996 roku w Łodzi – mieście o włókienniczej historii i tożsamości. Wiedza, doświadczenie i pasja tworzenia sprawiły, że w ciągu kilku lat Gabriella została jednym z największych producentów wyrobów pończoszniczych w Polsce. Historia Gabrielli to nieprzerwany rozwój i inwestycje w technologię, by zawsze dawać kobietom to co najlepsze.

Gabriella.pl - Logo
Gabriella - Pończochy & Rajstopy
Gabriella - Pończochy & Rajstopy

Wykorzystane technologie