Agencja Software House, SEO, Interaktywna, Marketingowa? Którą wybrać i czym tak właściwie są poszczególne typy agencji?

Agencja Software House - Agencja Interaktywna - InterSynergy

21 listopada 2022

Agencje, które świadczą usługi związane z marketingiem Internetowym na rynku, bardzo często są przez nas “wrzucone do jednego worka”. Nazywamy je najczęściej agencjami marketingowymi i nie zwracamy uwagi na ich nominalną nazwę, a także specjalizacje. Na rynku istnieje w rzeczywistości kilka głównych typów agencji, które nieco różnią się swoją charakterystyką i co najważniejsze ofertą świadczonych usług. W tym tekście przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje o kilku najpopularniejszych agencjach i podpowiadamy, kiedy warto wybrać konkretną z nich.

Agencja Software House

Agencja Software House - Aplikacje webowe
Software House Agencja interaktywna

Agencje typu Software House to agencje, które zajmują się tworzeniem oprogramowania potrzebnego w branży internetowej. To ono ma pomagać nam realizować nasze cele i często służy do zapewnienia cyfrowego funkcjonowania naszej marki. Agencje tego typu są nieco bardziej niszowymi agencjami na rynku, choć są bardzo ważne. Jeśli chcemy budować cyfrową strukturę naszej marki, mogą one projektować aplikacje webowe, aplikacje mobilne, serwisy internetowe, a także zajmują się tworzeniem oprogramowania wewnętrznego czy innych kwestii technicznych związanych z działaniem naszej marki.

Przede wszystkim powinniśmy stawiać na nie jeśli oczekujemy najwyższej jakości usług tego typu. Są one bezkonkurencyjne w tej kategorii, gdyż zatrudniają specjalistów najwyższej jakości — czego naturalnie siłą rzeczy nie można powiedzieć o innych agencjach marketingu internetowego na rynku. Nie jest to ich wadą, ale po prostu agencje software house wyspecjalizowane są w tym rodzaju usług internetowych. Typowa Agencja Software House - bardzo często poprzez szeroko rozwinięte specjalizacje daje możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza usług. Dzięki czemu będzie w stanie pomóc praktycznie w każdym aspekcie rozwoju a w szczególności w tych, które dotyczą obszarów technicznych.

Agencja Marketingowa

Agencja Marketingowa InterSynergy

Z kolejnej popularniejszym typem agencji na rynku są agencje marketingowe. Są to duże realnie działające firmy, które zatrudniają wiele osób i zajmują się ogólnie pojętym marketingiem. Świadczą one usługi zarówno z dziedziny marketingu tradycyjnego naziemnego, a także marketingu cyfrowego. Ich głównym zadaniem jest wyznaczenie strategii reklamowej dla danej marki, a także wdrażanie poszczególnych elementów tej strategii. Możemy zatem zamówić u nich bardzo szeroki wachlarz usług.

Z agencji marketingowych przede wszystkim, warto korzystać, jeśli rozpoczynamy promocję naszej marki tak, aby skorzystać z możliwości wyznaczenie dla niej strategii reklamowej. Agencje marketingowe będą również bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli prowadzimy markę naziemną. Dzięki temu będziemy mogli połączyć zarówno promocję naziemną jak i cyfrową. Jeśli taką promocją będzie zajmowała się jedna agencja, działania będą lepiej wyceniane, a marketing będzie prowadzony skuteczniej.

Agencje marketingowe z racji ich wielkości, mogą również obsługiwać duże i wymagające projekty, co może być kłopotliwe przy mniejszych agencjach interaktywnych, które działają internetowo i nie zatrudniają aż tak dużej ilości specjalistów. Z usług agencji marketingowych możemy również korzystać, jeśli chcemy wprowadzić konkretny typ promocji i nie zależy nam na kompleksowym reklamowaniu naszej marki. Dzięki temu będziemy mogli wybrać niezobowiązująco jedną z wielu strategii znajdujących się w szerokim cenniku agencji marketingowych i zlecić szybkie jej wykonanie.

Agencja Interaktywna

Agencja Interaktywna - InterSynergy Software House
W agencji software house zajmujemy się SEO i budowaniem aplikacji webowych.

Kolejnym rodzajem agencji marketingu są agencje interaktywne. Są to agencje, które skupiają się na marketingu internetowym i świadczą właśnie taki zakres usług. Agencje tego typu najczęściej działają online w sieci i nie mają swojej stacjonarnej siedziby. Przede wszystkim zajmują się różnymi typami marketingu internetowego. Możemy zaliczyć do nich pozycjonowanie strony internetowej, inbound i content marketing, promowanie wizytówki na Google Maps, prowadzenia kampanii reklamowych czy marketing sponsorowany. Co ważne agencje interaktywne nie zajmują się tworzeniem i ustalaniem ogólnej strategii marketingowej dla danej marki, chyba że chodzi stricte o działania w internecie. Mogą jednak wykonywać bardzo pożyteczną i skuteczną pracę związaną z reklamowaniem się w internecie.

Agencje interaktywne będą dobrym wyborem Jeśli chcemy promować się jedynie w internecie i nie przykładamy wagi do działań w świecie realnym prowadząc np. markę cyfrową. Możemy wybierać również ten rodzaj agencji, jeśli mamy już ustalone działania w świecie rzeczywistym i nie chcemy ich specjalnie korelować z działaniami w Internecie. Agencje interaktywne będą też dobrym wyborem dla osób, które chcą promować się niezależnie, niezobowiązująco na małą skalę, wykupując konkretne poszczególne działania reklamowe. Możemy wtedy “zaprzyjaźnić się” z konkretną agencją i od czasu do czasu zlecać jej promocję naszej marki internetowej w sieci. Dzięki temu agencja będzie znała naszą markę, a my będziemy mogli uzyskiwać lepsze oferty.

Agencja SEO

Agencja SEO - InterSynergy

Agencje SEO z kolei są agencjami, które zajmują się głównie pozycjonowaniem stron internetowych. Świadczą one bardzo szeroki zakres usług z tej tematyki, dodatkowo oferując popularne usługi marketingu internetowego. Agencje SEO często zatrudniają specjalistów związanych z różnymi elementami pozycjonowania, a także ukierunkowane są właśnie na ten model reklamy w internecie. Również często działają tylko w sieci, dzięki czemu korzystanie z ich usług bez osobistego kontaktu jest bardzo proste. Mogą one świadczyć usługi zarówno na podstawie umowy abonamentowej jak i za efekt czy hybrydowej. Co warto podkreślić, agencje SEO są najbardziej ukierunkowanym typem agencji marketingu internetowego na rynku i świadczą najwęższy zakres usług.

Jeśli chcemy skorzystać z pozycjonowania strony internetowej jako głównej metody promowania marki w Internecie, z pewnością powinniśmy skierować swoje kroki właśnie do agencji SEO. Wybór ten będzie również korzystny, jeśli stawiamy przy pozycjonowaniu strony internetowej na wysoką jakość i mamy ambitne cele. Pomoc specjalistów najwyższej jakości z pewnością w tym pomoże.

Agencje SEO możemy wybierać, jeśli korzystamy z kilku różnych strategii marketingu internetowego – w tym pozycjonowania strony internetowej. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się wtedy do agencji SEO, która zajmuje się profesjonalnie najtrudniejszym typem digital marketingu, jakim bez wątpienia jest pozycjonowanie strony. Dodatkowo agencja może świadczyć różne usługi, a więc będziemy mogli zamówić wiele usług w jednej agencji, co będzie korzystne zarówno pod kątem finansowym jak i komfortu obsługi.

Agencja Software House - Synergia dla Twojego biznesu...

W Agencji Software House InterSynergy przede wszystkim zajmujemy się wytwarzaniem aplikacji. To na tym obszarze skupiamy się najbardziej. Jednakże mając gigantyczne doświadczenia w obszarach technicznych związanych z SEO, wszelkie prace polegające na optymalizacji, czy też prace na zwiększaniu konwersji na stronach nie stanowią dla nas przeszkody, a bardzo często też stanowią wartość dodaną jaką jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom. Dzięki naszej pracy oprócz budowy właściwego rozwiązania, jesteśmy w stanie zaprojektować, wykonać, zoptymalizować Twoje działania od strony frontu. Wszystko w taki sposób by Twoi Klienci jak najszybciej dokonywali właściwego wyboru.

Szymon Kapturkiewicz

autorem artykułu jest:

Szymon Kapturkiewicz

Jestem współtwórcą InterSynergy Software House, którego obszarem działań są technologie webowe i mobilne. W InterSynergy zajmuję się analityką biznesową, prowadzeniem warsztatów, w tym również kontaktami z Klientami. Każdą wolną chwilę poświęcam na rozwój w obszarach ekonomii i zarządzania projektami. Wspieram Klientów od strony zaplecza technicznego i doradztwie w zakresie rozwiązań sprzyjających zwiększaniu sprzedaży.

Powiązane wpisy