Microsite - klaster stron internetowych poszerzony o moduł sprzedażowy

strona główna Dawida Woźniakowskiego na laptiopie

O projekcie

Dawid Woźniakowski to certyfikowany dietetyk, trener personalny oraz wykładowca z wieloletnim stażem, którego misją jest pomaganie w osiągnieciu wymarzonej sylwetki oraz poprawa jakości życia.


Celem Klienta było stworzenie wizualnie estetycznego, serwisu internetowego wyposażonego w prosty do zarządzania panel administracyjny, umożliwiający intuicyjną i łatwą edycję kontentu a także struktur serwisu. Strona miała zapewnić łatwy dostęp do bogatego katalogu usług oferowanego przez Klienta swoim odbiorcom. Jednym z ważniejszych aspektów była również optymalizacja serwisu do wyświetlania na urządzeniach mobilnych gdyż największą grupę obiorców stanowią osoby korzystające z urządzeń przenośnych.

Dodatkowo serwis miał być wyposażony w moduł e-commerce umożliwiający prowadzenie sprzedaży produktów i usług będących w ofercie Klienta.

Zoptymalizowany pod kątem SEO oraz szybkości działania miał wyróżniać się wśród serwisów o podobnej tematyce.

strona Dawida Woźniakowskiego na tabletach

Zadanie w projekcie

Analiza projektu, dobór narzędzi i technologii

Weryfikując i analizując ilość kontnentu jaki powinien znaleźć się w serwisie a także jego podział na różne kategorie i tematy, zaproponowaliśmy stworzenie serwisu w filozofii micro-site gdzie oprócz strony głównej, każda inna podstrona sprawia wrażenie nowej strony poświęconej konkretnej tematyce. Zadbaliśmy żeby każda taka podstrona mimo posiadania unikalnej treści, szaty graficznej a także layoutu łącznie z innymi stronami tworzyła spójną całość.

W celu zapewnienia łatwego i intuicyjnego zarządzania treścią zastosowaliśmy CMS WordPress w połączeniu z modułem WooCommerce, co dało prawie nieograniczone możliwości edycyjne oraz rozwojowe serwisu oraz możliwość sprzedaży produktów i usług on-line.

strona Dawida Woźniakowskiego na telefonach

Projekt graficzny

Klientowi zależało, aby serwis był przejrzysty i estetyczny dla odbiorcy a jego wygląd był nowoczesny i unikalny dlatego też projekt graficzny został od początku do końca stworzony w oparciu o indywidualne wymagania i potrzeby naszego Klienta.

Prócz ciekawego i niestandardowego layoutu stworzyliśmy szereg dedykowanych ikon i grafik co w połączeniu z odpowiednio dobranymi fontami oraz kolorystyką w pełnio zaspokoiło oczekiwania Klienta.

ZESTAW IKON

Zestaw ikon Dawida Woźniakowskiego
strona Dawida Woźniakowskiego

Responsive Web Design

Serwis został zoptymalizowany do wyświetlania na urządzeniach o różnych szerokościach okna przeglądarki. Staraliśmy się przy tym zachować uzyskaną na rozdzielczościach desktopowych estetykę i unikalność warstwy wizualnej serwisu jednocześnie tworząc prostą i intuicyjną ścieżkę nawigacji.

strona Dawida Woźniakowskiego na urządzeniach mobilnych

Dedykowany system zarządzania treścią

Do zarządzania treścią zastosowaliśmy najbardziej popularny i najczęściej wykorzystywany CMS WordPress + WooCommerce. Dzięki temu mogliśmy dać klientowi nieograniczone możliwości edycyjne umożliwiające edycję tekstów, grafik, zarządzanie strukturą serwisu oraz tworzenie nowych stron. System ten dzięki licznym modułom pozwala również na przeprowadzenie optymalizacji SEO, zwiększenie prędkości ładowania strony oraz jest otwarty na nowe, dodatkowe funkcjonalności.

Dodatkowo przygotowaliśmy szereg customowych modułów, które wykorzystywane są w celu jeszcze łatwiejszej lub dedykowanej edycji treści.

strona Dawida Woźniakowskiego na tabletach

Optymalizacja i testy funkcjonalne

Wszystkie prace, które prowadzimy zanim zostaną opublikowane przechodzą szereg testów funkcjonalnych. W tym przypadku nie było inaczej. Przed publikacją serwis został dokładnie zweryfikowany, przetestowany na różnych urządzeniach, rozdzielczościach przeglądarkach jak również zweryfikowane zostały wszystkie wykorzystywane w serwisie funkcjonalności. Dzięki takim testom mogliśmy wykonać dodatkowe optymalizacje, które znaczą podniosły wartość i pozycję serwisu.

strona Dawida Woźniakowskiego na urządzeniach mobilnych

Narzędzia i technologie

strona Dawida Woźniakowskiego

Efekt pracy

Efektem pracy stał się rozbudowany i nowoczesny serwis umożliwiający nawiązywanie współpracy online jak i również bliższe zapoznanie się z tematyką fitness, zdrowego stylu życia. Serwis spełniający aktualne standardy wyposażony w panel administracyjny dzięki czemu jego modyfikacje i ulepszenia mogą być wdrażane bez ingerencji od strony programistycznej.

szare tło sekcji

Zrealizuj z nami swój projekt

lupa

Analiza potrzeb

stoper

Szybkość realizacji

tarcza

Realne korzyści
biznesowe

Zapytaj o ofertę