logo firmy kontakt.io

Międzynarodowy startup wywodzący się z Polski, który przebojem wdarł się do światowej czołówki branży IoT (Internet Of Things).

strona firmy kontakt.io na laptopach

O projekcie

Kontakt.io jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych startupów na świecie wywodzących się z Polski. Jest jednocześnie producentem beaconów czyli mini-nadajników opartych na technologii Bluetooth jak również dostawcą oprogramowania wspierającego wykorzystanie tych urządzeń w celach biznesowych w handlu, przemyśle, służbie zdrowia i w przestrzeniach biurowych. Z produktów Kontakt.io korzystają największe światowe marki takie jak McDonald’s, Carrefour czy Nike w ponad 100 krajach świata. Dzięki nim możliwe jest zdalne i oparte o AI zarządzanie innymi urządzeniami w przemyśle, służbie zdrowia i przestrzeniach biurowych.

Dla naszego Klienta zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy nowy, korporacyjny serwis internetowy dedykowany ich ofercie, technologii oraz nowym produktom. Wspieraliśmy również rozbudowę sklepu internetowego w oparciu o jedną z najbardziej popularnych platform e-commerce, który to jest zintegrowany z systemem ERP i stanowi efektywne narzędzie dystrybucji Beaconów oraz pokrewnych im produktów.

strona firmy kontakt.io na laptopach

Zadanie w projekcie

Wsparcie i rozbudowa sklepu klienta

W początkowej fazie współpracy zajęliśmy się obsługą sklepu store.kontakt.io. W związku z wprowadzeniem nowych produktów na rynek startup zwrócił się do nas z prośbą o implementację nowych stron produktowych, w tym kilku z nich opartych na nowych, customowych szablonach platformy. Wdrożyliśmy także szereg zmian dotyczących pluginów i integracji obsługujących platformę. Było to podyktowane rozszerzeniem oferty kontakt.io jak również pojawieniem się nowych potrzeb biznesowych w zakresie aktualizacji m.in. stawek VAT, współdziałania z wewnętrznym systemem obsługi zamówień klienta, czy rebrandingu platformy pod kątem zaktualizowanej identyfikacji wizualnej. Wzbogaciliśmy także model i mechanizm obsługi płatności cyklicznych.

W efekcie tej współpracy Kontakt.io zwrócił się do nas z misją zaprojektowania i wdrożenia nowej strony korporacyjnej.

strona firmy kontakt.io na laptopach

Projekt graficzny nowego serwisu kontakt.io

Klient odczuwał potrzebę dostosowania swojego serwisu firmowego do swojej nowej, rozbudowanej oferty. Oprócz tego poszukiwał świeższej, zgodnej z minimalistycznymi trendami identyfikacji wizualnej, a także uproszczenia struktury serwisu. Nie bez znaczenia były także ograniczenia używanego do edycji starszej wersji serwisu page buildera limitującego możliwości edycji stron i ich warstwy wizualnej. Otrzymaliśmy zlecenie opracowania zupełnie nowego projektu graficznego i realizacji strony w oparciu o WordPress i nowy, bardziej elastyczny page builder. Do tego celu wybraliśmy narzędzie Oxygen.

strona firmy kontakt.io na laptopach

Responsive Web Design

Nowy projekt poprzedzony wnikliwą analizą UI/UX zakładał oprócz praktycznie nieograniczonych możliwości edycyjnych także starannie i efektownie przygotowaną warstwę Responsive Web Design. Zdawaliśmy sobie sprawę, że w przypadku klienta z tak nowatorskiej dziedziny branży technologicznej jeszcze większa niż zwykle grupa odbiorców witryny używa do komunikacji i zakupów jedynie urządzeń mobilnych.

strona firmy kontakt.io na laptopach

Dedykowany system zarządzania treścią

Do zarządzania treścią i warstwą wizualną serwisu kontakt.io wykorzystaliśmy (oprócz popularnych dla WordPress edytorów Gutenberg i Advanced Custom Fields PRO) niezwykle elastyczny i uniwersalny page builder Oxygene. Pozwala on na praktycznie nieograniczone możliwości budowy warstwy wizualnej serwisu także osobom nie posiadającym wiedzy technologicznej z zakresu programowania.

strona firmy kontakt.io na laptopach

Optymalizacja

Tak dynamicznie rozwijający się na światowych rynkach startup jakim jest kontakt.io musi mieć serwis znakomicie spozycjonowany i zoptymalizowany. Oprócz zainstalowania użytecznych dla SEO i optymalizacji pluginów (jak WP Rocket, Rank Math SEO, czy Imagify) zastosowaliśmy szereg działań wspierających szybkość i zasięg serwisu. Zaimportowaliśmy treści do SEO dla istniejących w starszej wersji stron i wpisów i wygenerowaliśmy prawidłową strukturę sekcji head. Zastosowaliśmy też istotne dla SEO breadcrumbsy, pozycjonowanie treści, czy też mechanizmy oparte o structured data w oparciu o JSON-LD - czyli rozwiązania, które bardzo dobrze oceniane są przez wyszukiwarki google.

strona firmy kontakt.io na laptopach

Wspólny interfejs nawigacyjny dla sklepu i serwisu

Ponieważ Sklep i Serwis korporacyjny są odrębnymi instancjami bazującymi na różnych platformach zaistniała potrzeba połączenia ich dla użytkowników w ramach jednego interfejsu nawigacyjnego. Górne Menu oraz Footer serwisu mają identyczną zawartość, a ich aktualizacje odbywają się równolegle za pomocą specjalnie wygenerowanych skryptów w taki sposób, że użytkownik końcowy nie jest świadomy przechodzenia pomiędzy poszczególnymi platformami.

strona firmy kontakt.io na laptopach

Narzędzia i technologie

Rezultaty jakie przyniosła realizacja projektu

Zarówno modernizacja i rozbudowa sklepu, jak również stworzenie nowego serwisu korporacyjnego kontakt.io w krótkim czasie przyczyniły się przede wszystkim do spopularyzowania poszerzonej oferty produktów klienta. Dzięki wprowadzonym zmianom, oferta Klienta stała się znacznie czytelniejsza, a także znacznie skuteczniej prowadząca do realizacji procedury zamówienia, przyczyniając się tym samym do zwiększenia ROI.

Optymalizacja i SEO wpłynęły na poprawienie obecności startupu w wyszukiwarkach względem innych, konkurujących podmiotów branży IoT. Zaś nowy UX/UI design serwisu, minimalistyczny, a jednocześnie przyjazny i atrakcyjny wizualnie wzmocnił pozytywne postrzeganie marki klienta na rynkach nowych technologii.

szare tło sekcji

Zrealizuj z nami swój projekt

lupa

Analiza potrzeb

stoper

Szybkość realizacji

tarcza

Realne korzyści
biznesowe