Budowa serwisu internetowego

grafika produktów firmy Petecki

O projekcie

Firma Petecki to polski producent stolarki okiennej i drzwiowej z pcv i aluminimum o międzynarodowym zasięgu. Oferuje najwyższej klasy produkty energooszczędne i antywłamaniowe klasy premium. W ofercie firmy Petecki znajdują się również bramy segmentowe, rolety, fasady i automatyka.

Celem firmy Petecki było stworzenie serwisu internetowego, który spełni oczekiwania klienta końcowego pod względem estetycznym i wizualnym a jednocześnie będzie prezentować szeroki katalog produktów uzupełniony o profesjonalną wiedzę specjalistyczną. Serwis miał posiadać dedykowane strefy dostępne dla zarejestrowanych grup odbiorców np. architektów czy też dealerów. Głównym założeniem było zbudowanie serwisu, który w całości będzie edytowalny przez administratora z poziomu panelu CMS.

strona firmy Petecki na tabletach

Zadanie w projekcie

Analiza projektu, dobór narzędzi i technologii

Rozpoczynając współpracę z firmą Petecki zweryfikowaliśmy konkurencję obecną na rynku polskim i europejskim analizując sposób komunikacji i prezentacji produktów. Na tej podstawie wskazaliśmy rozwiązania mogące dać Klientowi przewagę nad konkurencją. Jednym z takich rozwiązań było stworzenie strefy projektów w technologii 3D. Odbiorca miał możliwość bardzo dokładnego poznania produktów okiennych klienta bazując na profesjonalnych renderach przedstawiających produkt. Serwis został w całości zbudowany w oparciu o CMS WordPress.

strona firmy Petecki na telefonach

Zakodowanie warstwy frontowej serwisu

Przy realizacji tego zlecenia projekt graficzny został opracowany i dostarczony przez Klienta. Na bazie tych materiałów zakodowaliśmy warstwę frontową przygotowując również responsywną wersję serwisu.

grafika fontów użytych w projekcie

Budowa narzędzi umożliwiających zaawansowaną i kompleksową edycję treści oraz struktury serwisu internetowego

Na potrzeby serwisu wykorzystaliśmy szereg narzędzi umożliwiających szeroką edycję treści. Narzędzia te były modyfikowane do potrzeb Klienta lub powstawały od podstaw. Administrator posiada szerokie możliwości edycyjne miedzy innymi w takich obszarach, jak:

  • menu główne
  • hero section
  • time line
  • lokalizator punktów sprzedaży
  • struktura kontentu na stronie

Serwis dodatkowo został wyposażony w narzędzia umożliwiające tworzenie dedykowanych Landing Pages. Strony takie są wykorzystywane głównie do promocji nowych produktów. Klient ma możliwość budowania kampanii marketingowych w oparciu o taki landing page.

strona firmy Petecki na monitorze

Responsive Web Design

Standardowo serwis został wykonany w technice Responsive Web Design, dzięki czemu jego układ dostosowywał się samoczynnie do rozmiarów okien przeglądarek na ekranach smartfonów i tabletów. Był to jeden z bardziej istotnych elementów, ponieważ dużą grupę użytkowników serwisu stanowiły osoby korzystające z urządzeń mobilnych.

strona firmy Petecki na telefonach

Optymalizacja, testy funkcjonalne

W celu oddania jakości produktów Grupy Petecki na stronie wykorzystano bardzo dużą ilość zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Oprócz tego zastosowano wiele narzędzi edycyjnych. Wymagało to wykonania szeregu działań optymalizacyjnych, dzięki czemu serwis stał się bardziej przyjazny dla robotów Google, zyskując jednocześnie wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

strona firmy Petecki na różnych urządzeniach

Klient otrzymał również możliwość samodzielnej optymalizacji serwisu pod SEO, dzięki czemu może przeprowadzać takie prace bez konieczności współpracy z firmą zewnętrzną. Aby nasza realizacja spełniała wysokie wymagania Klienta przed publikacją serwisu wykonaliśmy szereg testów funkcjonalnych i wydajnościowych.

lokalizacje firmy Petecki

Narzędzia i technologie

strona firmy Petecki na monitorze

Efekt pracy

Efektem naszych prac stał się rozbudowany serwis internetowy, przedstawiający bogaty katalog produktów Grupy Petecki. Tym samym firma Petecki zyskała tożsamość internetową a jej klienci w łatwy sposób mogą dotrzeć do jej oferty. Zaawansowany panel edycji daje możliwość przebudowy niemal całego serwisu bez konieczności ingerencji programistycznej.

Serwis spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem przez odbiorców nie tylko branży budowlanej. W pierwszych trzech miesiącach od publikacji serwisu ilość użytkowników na stronie wzrosła aż czterokrotnie, co miało bezpośredni wpływ na konwersję sprzedażową. Serwis stał się również świetnym narzędziem do nawiązywania współpracy w sektorze B2B.

Opinia Klienta

Zespół InterSynergy wykazał się wysokim stopniem profesjonalizmu jak również bardzo rzetelnym wsparciem merytorycznym. W naszym odczuciu fachowość oraz życzliwość stanowią fundament usług InterSynergy, dzięki czemu z pewnością są jedną z najbardziej konkurencyjnych firm na polskim rynku. Z efektów współpracy jesteśmy całkowicie usatysfakcjonowani.

Z uwagi na powyższe, polecam i zachęcam do współpracy z software house InterSynergy.

Grzegorz Sałek

Dyrektor Generalny

Zrealizuj z nami swój projekt

Analiza potrzeb

Analiza potrzeb

Szybkość realizacji

Szybkość realizacji

Realne korzyści biznesowe

Realne korzyści
biznesowe